دوره ها
image description
دوره جامع voip
آیا هرگز به این اندیشیده اید که چرا مکالمات تلفنی بین کشورهای دور دست گاهی حتی از مکالمات درون کشوری نیز ارزانتر هستند و کیفیت بالاتری نیز دارند؟ این به دلیل  استفاده از فناوری VOIP است. امر ...

معرفی دوره

آیا هرگز به این اندیشیده اید که چرا مکالمات تلفنی بین کشورهای دور دست گاهی حتی از مکالمات درون کشوری نیز ارزانتر هستند و کیفیت بالاتری نیز دارند؟ این به دلیل  استفاده از فناوری VOIP است. امروزه فناوری VoIP و یا انتقال صوت بر روی شبکه (Voice over IP)، سیستم های تلفنی سنتی را به چالش کشیده است.

VoIP نه تنها ارزانتر و پایدارتر است بلکه امکانات دیگری مانند ترکیب با سرویس های کامپیوتری و اینترنتی دارد. با استفاده از این ویژگی می توان سرویس هایی را خلق کرد که پیاده سازی آن ها با مراکز تلفنی سنتی اگر غیر ممکن نباشد، بسیار دشوار است. سیستم مشاوره تلفنی و یا نظرسنجی تلفنی نمونه ای از این سرویس ها هستند.

اهداف

ویپ VoIP به کاربران اجازه می دهد که تمامی ارتباطات تلفنی خود را بر روی بستر WAN و یا LAN برقرار کنند و دیگر نیازی به سیستم های آنالوگ قدیمی نداشته باشند تا بتوانند از مزایای صدا و تصویر با کیفیت بسیار بالا استفاده کنند همچنین از دیگر امکانات سیستم های VoIp می توان به Faxes ،Voice Mail ،e-mail ،Web Conferences و همچنین استفاده از انواع گوشی ها، تبلت ها و کامپیوتر های شخصی برای استفاده در سیستم VoIP اشاره کرد.

هدف از این دوره آشنایی دانشجویان به انواع بستر های ارتباطی بر اساس VOIP و نحوه پیاده سازی آنها می باشد.

پیش نیاز

CCNA R & S

سرفصل ها

معرفی اولیه سیستم های VOIP

معرفی و پیاده سازی سیستم های Voice بر پایه روتر های سیسکو

معرفی و پیاده سازی سیستم های Voice بر پایه Cisco Unified Call Manager

معرفی و پیاده سازی سیستم های Voice بر پایه Elastix

زمان بندی

# مدت تاریخ شروع شهریه نوع دوره روزهای هفته و ساعت
1 50ساعت 8 شهريور 1397 790,000 تومان عادی پنجشنبه ها