دوره ها
image description
(CCNA Voice (Collaboration
این دوره برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند در زمینه IP-Telephony فعالیت کنند. در این دوره افراد با تجهیزات وتکنولوژی های VOIPE آشنا میشوند. مدرک CCNA Voice تاییدی بر توانایی های فرد در اداره و ...

معرفی دوره

این دوره برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند در زمینه IP-Telephony فعالیت کنند. در این دوره افراد با تجهیزات وتکنولوژی های VOIPE آشنا میشوند.

مدرک CCNA Voice تاییدی بر توانایی های فرد در اداره و مهندسی شبکه های استفاده کننده از تکنولوژی های مختلف Voice می باشد. این افراد می توانند نقش های مختلفی را در یک شبکه به عهده گیرند و مهارت کار با سیستم ها و تکنولوژی های مختلفی از جمله IP PBX، IP Telephony، handset، call control و همچنین ارائه ی راهکارهای مبتنی بر Voice را دارا می باشند.  با استفاده از این سیستم هزینه تلفن شما کاهش می یابد و شما کنترل بهتری روی شبکه تلفن خود دارید.

این مدرک به ارزیابی مهارت و دانش شما در ارتباط با  CUCM 8.0 می پردازد. از CUCM 8.0 در ارگان های بزرگ استفاده میشود. درآموزش CCNA Voice مهارت اصلی در پیاده سازی (CME(Call Manager Express و (CUE (Cisco Unity Express خواهد بود.

مدت این دوره 40 ساعت می باشد.

اهداف

در پایان دوره  آموزشی CCNA Voice دانشجویان قادر به کسب مهارت ها و تخصص های Voice Manager ،Voice Engineer و Voice Technologies Administrator خواهند بود.

پیش نیاز

CCNA R & SW

سرفصل ها

  • Describe the components of a Cisco Unified Communications solution and identify call signaling and media stream flows
  • Provide an overview of administrator and end-user interface options in Cisco Unified Communications Manager,
  • Cisco Unified Communications Manager Express, Cisco Unity Express, Cisco Unity Connection, and Cisco Unified Presence.
  • Understand call flows in Cisco Unified Communications Manager and Cisco Unified Communications Manager Express.
  • Perform endpoint and end-user administration tasks in Cisco Unified Communications Manager and Cisco Unified Communications Manager Express.
  • Describe the telephony features supported in Cisco Unified Communications Manager and Cisco Unified Communications Manager Express.
  • Administer users in Cisco Unity Connection and Cisco Unified Presence, and enable the most commonly used features for both applications.
  • Describe how to maintain a Cisco Unified Communications solution.

زمان بندی

# مدت تاریخ شروع شهریه نوع دوره روزهای هفته و ساعت